Platformy pionowe

WINDPOLDŹWIG

Platformy pionowe

Platformy pionowe dla niepełnosprawnych zostały zaprojektowane z myślą o takich obiektach jak: budynki mieszkalne, szkoły, przychodnie, banki, biura etc. Służą jako windy dla niepełnosprawnych, ale też znajdują one szczególne zastosowanie przy modernizacji istniejących budynków, gdzie nie ma możliwości wykonania poważniejszych prac budowlanych, a zachodzi konieczność udostępnienia wyższych kondygnacji obiektu. Nasze windy dla niepełnosprawnych zajmują niewielką powierzchnię, która ogranicza się do zewnętrznych wymiarów szybu. Nie występuje potrzeba budowania głębokiego podszybia ani nadszybia, a także oddzielnego pomieszczenia na maszynownię. W naszej ofercie znajdą Państwo również platformy pionowe dla niepełnosprawnych, służących do przemieszczenia się po schodach, w przypadku, gdy w budynku nie ma dostępnej windy.

Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące montowanych przez nas wind dla niepełnosprawnych. Służymy fachową poradą w kwestii wyboru odpowiedniej windy i jej użytkowania, a nasi pracownicy zapewniają montaż na terenie całego kraju. Jako główny cel naszej pracy stawiamy sobie likwidację barier architektonicznych. Każdy dźwig dla niepełnosprawnych projektujemy i wykonujemy tak, aby zapewnić jego bezpieczne i komfortowe użytkowanie, a zarazem jak najmniej inwazyjny montaż.

Dla platform pionowych wykonujemy konstrukcje samonośne, lub samodzielne szyby. Zapraszamy do kontaktu

Windy dla niepełnosprawnych VIMEC 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami!

+48 68 457 43 00

Przykładem platform pionowych dla niepełnosprawnych, które mają bardzo uniwersalne zastosowanie w likwidowaniu problemu barier architektonicznych – od budynków użyteczności publicznej przez lokale usługowe aż po prywatne mieszkania – są urządzenia firmy VIMEC.

Zarówno platformy pionowe dla niepełnosprawnych, jak i windy platformowe, wyróżniają się tym, że mogą być zamontowane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków (konstrukcja pokrycia zewnętrznego sprawia bowiem, że są odporne na działanie czynników atmosferycznych). Platformy pionowe dla niepełnosprawnych ułatwiają korzystanie z budynków użyteczności publicznej oraz wszystkich miejsc, w jakich je umieścimy. Estetyczne, solidnie wykonane, mogą być montowane zarówno w szybie istniejącym żelbetowym lub być dostarczane wraz z szybem samonośnym stalowym przeszklonym, o różnych wymiarach. Dzięki temu można dopasować platformę pionową dla niepełnosprawnych, windę lub dźwig dla niepełnosprawnych do różnych warunków architektonicznych (w tym również w miejscach, gdzie jest mała przestrzeń). Ich praca jest płynna, a przy tym stabilna i cicha. Bez względu na to czy jest to np. model E07, E10, A28 czy Silver S08, wszystkie sterowane są elektronicznie. Jeśli natomiast chodzi o ich napęd, to – w zależności od modelu – jest on hydrauliczny, elektryczny pasowy, hydrauliczny nożycowy lub śrubowy.

Windy dla niepełnosprawnych – cena 

O ile schody stanowią barierę architektoniczną dla osób niepełnosprawnych, o tyle cena windy może stanowić poważny problem w jej pokonaniu. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom właścicieli i zarządców budynków komercyjnych, a także obiektów mieszkalnych oferujemy windy dla niepełnosprawnych w wielu wariantach, których cena zależy od stopnia złożoności konstrukcji. Dzięki temu już w bardzo rozsądnym budżecie możecie Państwo zwiększyć dostęp do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, jak i osobom borykającym się z innymi dysfunkcjami narządu ruchu uniemożliwiającymi bezpieczne korzystanie ze schodów. Dźwig dla niepełnosprawnych nie musi być bardzo drogi, żeby spełniać swoje zadanie.

Klientów zainteresowanych wyborem windy lub platformy pionowej z montażem zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.