Schody i chodniki ruchome

    Jesteś tutaj
  • Home
  • Schody i chodniki ruchome

WINDPOLDŹWIG

Schody ruchome oraz chodniki

Schody i chodniki ruchome to jeden z najszybszych i najbardziej komfortowych sposobów przemieszczania osób. Urządzenia mogą być przystosowane do pracy na zewnątrz budynków również w cyklu do 24 godzin na dobę. Urządzenia te mogą być uzupełnieniem rozwiązań schodowych lub niezależnie działającym urządzeniem, a są szczególnie potrzebne tam, gdzie przepływ ludności jest bardzo duży.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami!

+48 68 457 43 00

Urządzenia te są potrzebne zarówno w transporcie osób jak i towarów. Szczególnie popularne są w takich miejscach jak galerie handlowe, lotniska, dworce. Mogą stanowić uzupełnienie rozwiązania jakim są ruchome chodniki, albo funkcjonować niezależnie. 

Chodniki i schody ruchome – odpowiedź na zmieniające się potrzeby i oczekiwania użytkowników infrastruktury publicznej

Schody ruchome to wynalazek użyteczności publicznej, którego historia sięga końca XIX w. Jako urządzenie transportowe służy do przewozu osób pomiędzy kondygnacjami budynku. Każda wersja ruchomych schodów dopasowywana jest pod względem konstrukcji i napędu pod konkretne natężenie ruchu, które się na nich będzie odbywać. Mechanizm ich działania powoduje, że płaska powierzchnia, podobna do pasa transmisyjnego, zmienia się w tradycyjne schody. Urządzenie to napędzane jest elektrycznie, a charakteryzuje je różna wydajność transportowa, którą przelicza się ilością osób przewożonych na godzinę. Poręcze i schody zazwyczaj poruszają się tą sama prędkością, dając bezpieczeństwo poruszającym się po nich pasażerom, którzy nie muszą się obawiać, że np. przewrócą się na plecy. Ten komfort wyznaczają także systemy czujników prędkości czy wyłączniki awaryjne. Jako, że schody ruchome nie odpowiadają potrzebom osób  niepełnosprawnych w wielu przestrzeniach ich miejsce zastępują chodniki ruchome. Chodniki ruchome mogą transportować pasażerów na różne wysokości, przy czym w trakcie ruchu do góry/na dół nie składają się w tradycyjne schody. To pozwala zachować równowagę użytkownikom wózków inwalidzkich, jednocześnie zwiększając komfort osób poruszających się o kulach. Chodniki ruchome to także duże udogodnienie dla rodziców z małymi dziećmi w wózkach.

Obecnie wykorzystywane do ich produkcji technologie są gwarancją długiej żywotności tych urządzeń, bez względu na czas ich użytkowania oraz ilość korzystających z nich osób.

Wysokiej jakości schody i chodniki ruchome z montażem

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – sprzedajemy urządzenia czołowych producentów, zapewnimy Ci wysoką jakość obsługi i szybkie terminy realizacji.

WINDPOLDŹWIG

Sprawdź nasze pozostałe usługi

Windy

Zajmujemy się sprzedażą i montażem dźwigów wind towarowych, osobowych, szpitalnych i samochodowych. Wierzymy, że wielofunkcyjność jest środkiem do skucesu! Możemy pochwalić się realizacjami we szystkich województwach! Zapraszamy do zakładki "realizacje".

Platformy dla niepełnosprawnych

Doskonale sprawdzają się w budynkach, w których nie można zainstalować platformy pionowej. Naszym Klientom proponujemy zamówienie i montaż takich urządzeń jak: schodołazy, krzesełka schodowe, platformy schodowe, platformy pionowe.

Schody i chodniki ruchome

Chodniki ruchome i schody ruchome to świetle uzupełnienie rozwiązań schodowych, wykorzystywane też jako niezależne urządzenia. Szczególnie potrzebne w miejscach dużego przepływu ludności. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Dźwigniki i podłogi obrotowe

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć dźwigników (wygodne, nowoczesne rozwiązanie stosowane do transportu towarów) i podłóg obrotowych, szczególnie często stosowane w wieżach panoramicznych czy teatrach. Więcej na podstronie.

Serwis

Oferujemy Państwu profesjonalny serwis 24-ro godzinny wykonywany przez wykwalifikowanych konserwatorów z wieloletnim stażem.Komponenty / części zamienne

Oferta naszej firmy obejmuje nie tylko dostawę i montaż dźwigów, platform osobowych i towarowych, oraz schodów ruchomych, ale także części zamiennych i komponentów do nich.


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami!

+48 68 457 43 00