WINDPOLDŹWIG

Platforma Pionowa VIMEC typ E07 o napędzie HYDRAULICZNYM

Platformy pionowe zostały zaprojektowane z myślą o takich obiektach jak: budynki mieszkalne, szkoły, przychodnie, banki, biura etc. Służą jako windy dla niepełnosprawnych, ale też znajdują one szczególne zastosowanie przy modernizacji istniejących budynków, gdzie nie ma możliwości wykonania poważniejszych prac budowlanych, a zachodzi konieczność udostępnienia wyższych kondygnacji obiektu. Zajmują niewielką powierzchnię, która ogranicza się do zewnętrznych wymiarów szybu. Nie występuje potrzeba budowania głębokiego podszybia ani nadszybia, a także oddzielnego pomieszczenia na maszynownię.

 

Standardowe wymiary platformy1460 x 1170 mm (dostępne również inne wymiary)
Szyb (opcjonalnie)Murowany Istniejący / Samonośny Przeszklony / Osłonowy
Podszybie120 mm – szyb murowany i osłonowy / 140 mm – szyb samonośny
NadszybieMin. 2270 mm
Udźwig400 kg
NapędHydrauliczny
MaszynowniaTablica sterowa z agregatem hydraulicznym znajduje się w metalowej szafie w odległości do 6 metrów od szybu na dolnym przystanku. Wymiar tablicy szer. 750 mm x gł. 475 mm x wys. 1800 mm po otwarciu
Prędkość ruchu platformy0,15 m/s
SterowanieElektroniczne
Rodzaj zasilania230 V
Moc1,8 kW
Wysokość podnoszeniaDo 9,25 m
PrzystankiDo 6
Miejsce instalacjiWewnątrz lub na zewnątrz budynku

(UWAGA: Film oraz powyższe materiały mają charakter poglądowy, odnośnie aktualnie dostępnych wymiarów oraz opcji wyposażenia prosimy o kontakt z firmą WINDPOLDŹWIG)

Pliki do pobrania:

Broszura E07

Szyb murowany 

Szyb samonośny

Platforma dźwigowa Vimec E07

Platforma dla niepełnosprawnych Vimec E07 w standardowej wersji posiada wymiar 1400 x 1100 mm. Na specjalne zamówienie klientów dostępna jest również w innych wymiarach. Zamontowana może zostać w już istniejącym murowanym szybie lub w konstrukcji samonośnej przeszklonej bądź osłonowej. Maksymalny ciężar, który może udźwignąć, to 400 kg. Posiada napęd hydrauliczny, a sterowana jest elektronicznie (zasilanie to 230 V, moc – 1,8 kW). Jeśli chodzi o maszynownię, to tablica sterowa z agregatem hydraulicznym mieści się w metalowej szafie w odległości do 6 metrów od szybu, na dolnym przystanku. Prędkość z jaką porusza się ten model platformy pionowej to 0,15 m/s. Maksymalny pułap podnoszenia osiąga na wysokości 10,30 m. Tym samym można ją wykorzystać do 6 przystanków. Jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, gdyż można ją zamontować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – na jej funkcjonowanie nie mają bowiem wpływu czynniki atmosferyczne. Przy montażu odległość pomiędzy poziomem najwyższego przystanku a stropem szybu wynosić musi min. 2300 mm, a w przypadku podszybia – 120 mm w przypadku szybu murowanego i osłonowego oraz 140 mm – gdy w grę wchodzić będzie szyb samonośny.