Schody ruchome oraz chodniki

Schody i chodniki ruchome to jeden z najszybszych i najbardziej komfortowych sposobów przemieszczania osób. Szeroki zakres dostępnych rozwiązań pozwala na dobór urządzenia na każde warunki i częstotliwość pracy. Urządzenia mogą być przystosowane do pracy na zewnątrz budynków również w cyklu do 24 godzin na dobę. Urządzenia te mogą być uzupełnieniem rozwiązań schodowych lub niezależnie działającym urządzeniem, a są szczególnie potrzebne tam, gdzie przepływ ludności jest bardzo duży.
Urządzenia te są potrzebne zarówno w transporcie osób jak i towarów. Szczególnie popularne są w takich miejscach jak galerie handlowe, lotniska, dworce. Mogą stanowić uzupełnienie rozwiązania jakim są ruchome chodniki, albo funkcjonować niezależnie. 

Chodniki i schody ruchome – odpowiedź na zmieniające się potrzeby i oczekiwania użytkowników infrastruktury publicznej

Schody ruchome to wynalazek użyteczności publicznej, którego historia sięga końca XIX w. Jako urządzenie transportowe służy do przewozu osób pomiędzy kondygnacjami budynku. Każda wersja ruchomych schodów dopasowywana jest pod względem konstrukcji i napędu pod konkretne natężenie ruchu, które się na nich będzie odbywać. Mechanizm ich działania powoduje, że płaska powierzchnia, podobna do pasa transmisyjnego, zmienia się w tradycyjne schody. Urządzenie to napędzane jest elektrycznie, a charakteryzuje je różna wydajność transportowa, którą przelicza się ilością osób przewożonych na godzinę. Poręcze i schody zazwyczaj poruszają się tą sama prędkością, dając bezpieczeństwo poruszającym się po nich pasażerom, którzy nie muszą się obawiać, że np. przewrócą się na plecy. Ten komfort wyznaczają także systemy czujników prędkości czy wyłączniki awaryjne. Jako, że schody ruchome nie odpowiadają potrzebom osób  niepełnosprawnych w wielu przestrzeniach ich miejsce zastępują chodniki ruchome. Chodniki ruchome mogą transportować pasażerów na różne wysokości, przy czym w trakcie ruchu do góry/na dół nie składają się w tradycyjne schody. To pozwala zachować równowagę użytkownikom wózków inwalidzkich, jednocześnie zwiększając komfort osób poruszających się o kulach. Chodniki ruchome to także duże udogodnienie dla rodziców z małymi dziećmi w wózkach.

Obecnie wykorzystywane do ich produkcji technologie są gwarancją długiej żywotności tych urządzeń, bez względu na czas ich użytkowania oraz ilość korzystających z nich osób.

Wysokiej jakości schody i chodniki ruchome z montażem

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - sprzedajemy urządzenia czołowych producentów, zapewnimy Ci wysoką jakość obsługi i szybkie terminy realizacji. Zapraszamy do skorzystania z formularza zamówienia.

Schody ruchome

Napęd

Wydajność transportowa

[os./godz.]

Kąt nachylenia

[°]

Szerokość biegu

[mm]

Pliki

do pobrania

elektryczny

4500

30

600

SR1

6750

800

9000

1000

4500

35

600

SR2

6750

800

9000

1000

Chodniki ruchome

Napęd

Wydajność transportowa

[os./godz.]

Kąt nachylenia

[°]

Szerokość biegu

[mm]

Pliki

do pobrania

elektryczny

6750

0÷6

800

CHR1

9000

1000

6750

11/12

800

CHR2

9000

1000

 Wymiary inne niż zalecane w uzgodnieniu z Windpoldźwig Sp. z o.o.
 

 

 

Nagrody

Nasi partnerzy

Oferta

Zajmujemy się dostawą, montażem i konserwacją różnego typu dźwigów (wind) oraz platform dla osób niepełnosprawnych jak również takich urządzeń jak: schody i chodniki ruchome, podłogi obrotowe, dźwigniki a także krzesełka schodowe oraz schodołazy.

O nas

Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycja i doświadczeniem będącą na rynku nieprzerwanie od 1989 roku. Urządzenia proponowane przez nas posiadają wszelkie wymagane atesty oraz odpowiadają przepisom Urzędu Dozoru Technicznego.

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą i sprawdzenia naszych cen. Zachęcamy do wysłania zapytania, z przyjemnością przygotujemy dla Państwa ofertę.


W 2013 Otrzymaliśmy certyfikat Rzetelna firma

+48 68

457 43 00

WINDPOLDŹWIG Sp z o.o.

ul. Kręta 5
65-770 Zielona Góra


Projekt i realizacja: Webpro.pl