Platforma Pionowa VIMEC typ E07 o napędzie HYDRAULICZNYM

Platformy pionowe zostały zaprojektowane z myślą o takich obiektach jak: budynki mieszkalne, szkoły, przychodnie, banki, biura etc. Służą jako windy dla niepełnosprawnych, ale też znajdują one szczególne zastosowanie przy modernizacji istniejących budynków, gdzie nie ma możliwości wykonania poważniejszych prac budowlanych, a zachodzi konieczność udostępnienia wyższych kondygnacji obiektu. Zajmują niewielką powierzchnię, która ogranicza się do zewnętrznych wymiarów szybu. Nie występuje potrzeba budowania głębokiego podszybia ani nadszybia, a także oddzielnego pomieszczenia na maszynownię.

Platformy pionowe – charakterystyka 

Poniżej przedstawiamy podstawowe parametry fizyczne i techniczne, jakimi wyróżnia się oferowana platforma dźwigowa. Ich wartości najlepiej obrazują uniwersalny charakter konstrukcji, która zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania, przy jednoczesnym ograniczeniu ingerencji w konstrukcję obiektu do minimum. 

 

Standardowe wymiary platformy

1400 x 1100 mm (dostępne również inne wymiary)

Szyb (opcjonalnie)

Murowany Istniejący / Samonośny Przeszklony / Osłonowy

Podszybie

120 mm – szyb murowany i osłonowy / 140 mm – szyb samonośny

Nadszybie

Min. 2300 mm

Udźwig

400 kg

Napęd

Hydrauliczny

Maszynownia

Tablica sterowa z agregatem hydraulicznym znajduje się w metalowej szafie w odległości do 6 metrów od szybu na dolnym przystanku. Wymiar tablicy szer. 750 mm x gł. 475 mm x wys. 1800 mm po otwarciu

Prędkość ruchu platformy

0,15 m/s

Sterowanie

Elektroniczne

Rodzaj zasilania

230 V

Moc

1,8 kW

Wysokość podnoszenia

Do 10,30 m

Przystanki

Do 6

Miejsce instalacji

Wewnątrz lub na zewnątrz budynku

 


* Film ma charakter poglądowy. Odnośnie obecnie dostępnych opcji wymiarów i wyposażenia prosimy o kontakt z firmą WINDPOLDŹWIG

 

Pliki do pobrania:

Poglądowy Rys. E07 Szyb Murowany - Rzut DWG
Poglądowy Rys. E07 Szyb Murowany PDF
Poglądowy Rys. E07 Szyb Samonośny - Rzut DWG
Poglądowy Rys. E07 Szyb Samonośny PDF
Vimec E07 Broszura PDF

 

Platforma dźwigowa Vimec E07 

Platforma dla niepełnosprawnych Vimec E07 w standardowej wersji posiada wymiar 1400 x 1100 mm. Na specjalne zamówienie klientów dostępna jest również w innych wymiarach. Zamontowana może zostać w już istniejącym murowanym szybie lub w konstrukcji samonośnej przeszklonej bądź osłonowej. Maksymalny ciężar, który może udźwignąć, to 400 kg. Posiada napęd hydrauliczny, a sterowana jest elektronicznie (zasilanie to 230 V, moc - 1,8 kW). Jeśli chodzi o maszynownię, to tablica sterowa z agregatem hydraulicznym mieści się w metalowej szafie w odległości do 6 metrów od szybu, na dolnym przystanku. Prędkość z jaką porusza się ten model platformy pionowej to 0,15 m/s. Maksymalny pułap podnoszenia osiąga na wysokości 10,30 m. Tym samym można ją wykorzystać do 6 przystanków. Jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, gdyż można ją zamontować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – na jej funkcjonowanie nie mają bowiem wpływu czynniki atmosferyczne. Przy montażu odległość pomiędzy poziomem najwyższego przystanku a stropem szybu wynosić musi min. 2300 mm, a w przypadku podszybia – 120 mm w przypadku szybu murowanego i osłonowego oraz 140 mm – gdy w grę wchodzić będzie szyb samonośny.

Platformy pionowe z montażem 

Interesuje Państwa platforma dźwigowa z montażem? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w doborze i montażu platform pionowych, co pozwala nam na efektywną realizację projektów w nawet najbardziej wymagających obiektach. W razie potrzeby możemy również zaproponować inne platformy z naszej oferty. 

Nagrody

Nasi partnerzy

Oferta

Zajmujemy się dostawą, montażem i konserwacją różnego typu dźwigów (wind) oraz platform dla osób niepełnosprawnych jak również takich urządzeń jak: schody i chodniki ruchome, podłogi obrotowe, dźwigniki a także krzesełka schodowe oraz schodołazy.

O nas

Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycja i doświadczeniem będącą na rynku nieprzerwanie od 1989 roku. Urządzenia proponowane przez nas posiadają wszelkie wymagane atesty oraz odpowiadają przepisom Urzędu Dozoru Technicznego.

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą i sprawdzenia naszych cen. Zachęcamy do wysłania zapytania, z przyjemnością przygotujemy dla Państwa ofertę.


W 2013 Otrzymaliśmy certyfikat Rzetelna firma

+48 68

457 43 00

WINDPOLDŹWIG Sp z o.o.

ul. Kręta 5
65-770 Zielona Góra


Projekt i realizacja: Webpro.pl